четвер, 26 червня 2025 р.

ЧИТАЄМО ПРО ВІЙНУ. Євген Силкін «Стратегія протистояння». Науково-популярне видання

    Силкін Євген. Стратегія протистояння. – Київ: Саміт-Книга, 2024. – 232 с.

Згадуючи про минуле, ми дбаємо й про майбутнє. Ми пишемо потужну сучасну літературу з військової тематики, яка буде вивчатися у наступних поколіннях. Ці розповіді фіксують події разом із переживаннями та історіями очевидців, їхніми емоціями і долями.

Зокрема, у цій книзі головною метою є формування й дослідження всієї правди про початок великої війни, бо трактування історії у кожного своє, а правда для всіх – одна.

Невигадані історії, що побудовані на реальних подіях з реальними людьми, ретельно зібрані колективом однодумців, до якого увійшли Олександр Суков, Сергій Глушко, Богдана Дереш, Ірина Серебрянська, Світлана Борисова та Вадим Мисник.

Книга Євгена Силкіна «Стратегія протистояння» є у фонді Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

Уривки з книги

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ПЕРЕМОГА

Я присвячую цю книгу
памяті українських воїнів,
які віддали найдорожче – життя,
захищаючи свободу мільйонів людей
в Україні й за її межами.

На жаль, вести щоденники я так і не навчився. Однак початок великої війни вже ніколи не забуду. Страшні дні та ночі то нестерпно повільно гальмували, розтягуючи кожну хвилину, то стрімко неслися, як вітер у порожнечу. Було багато чого. Зустрічі з цікавими бійцями та бійчинями, гіркі втрати бойових побратимів й посестер, жахіття ракетних та авіаційних ударів, а також нескінченні мінометні та артилерійські обстріли. Словом, були такі хвилини, що майже у всіх учасників боїв ніколи не зникнуть з памяті.

Сьогодні, вже крізь роки нашого героїчного протистояння, у мене є бажання розповісти про перші місяці великої війни. Саме «великої», як може стати великою вирішальна битва, в якій пролита кров сотень беззавітних українських героїв.

У багатьох з нас спогади про події, що стались у перші дні та місяці російської збройної агресії, поступово стираються з памяті, опиняючись під нагромадженням дедалі нових фактів, трагедій та перемог. Вони забуваються, навіть якщо ці події пов’язані з важливими воєнними операціями, які докорінним чином вплинули на подальший хід війни.

Ця книга є спробою зафіксувати для історії та суспільства факти, а також спогади очевидців і безпосередніх учасників тих подій.  

Про авторів

«Велика жага до творчості та нестримне бажання працювати в журналістиці – це враження, які призводять перші хвилини знайомства та спілкування з бойовим офіцером, військовим кореспондентом, досвідченим керівником, турботливим чоловіком і батьком, полковником Євгенієм Силкіним.

Він завжди молодий душею, рішучий та натхненний. Завжди свідомий у своїх словах та послідовний у вчинках. Завжди у вирі подій, намагаючись не пропустити жодної деталі, із яких складена картина історії російсько-української війни.

Памятаю кожен день нашого великого протистояння з першого дня і до сьогодення. І він зазвичай завжди поруч. Але, не лише на пункті управління Силами оборони України, а й у військах, у підрозділах на передових позиціях, завжди зберігав спокій та керував прес-службами підпорядкованих угруповань військ, проявляв хороші організаторські здібності.

Високі організаторські здібності дозволили Євгенію згуртувати навколо потужний колектив однодумців, які дуже фахово робили те, чому були навчені у військових та цивільних вишах, чому були навчені війною та життям.

Постійна присутність цієї команди безпосередньо на передовій дозволяла їй володіти справжнім перебігом подій. Ще вранці вони пересувалися окопами на самісінькому «0», а вже ввечері ці оповідання або відео сюжети дивилися пересічні українці по телебаченню чи читали у соціальних мережах.

Результатом цієї наполегливої роботи стала книга, яку Ви тримаєте зараз в руках і в якій розповідаються обставини, свідком яких всі ми були з початку повномасштабного вторгнення. Це не лише результат творчості й власні почуття та спогади учасника бойових дій та журналіста, це відчуття, емоції та спогади всіх учасників тих подій. Всіх, хто разом наближає нашу неминучу перемогу.

Слава Україні!

Разом переможемо!»

Генерал-лейтенант Сергій НАЄВ


Немає коментарів:

Дописати коментар

допис

ЧИТАЄМО ПРО ВІЙНУ. Євген Силкін «Стратегія протистояння». Науково-популярне видання

    Силкін Євген. Стратегія протистояння. – Київ: Саміт-Книга, 2024. – 232 с. Згадуючи про минуле, ми дбаємо й про майбутнє. Ми пишемо потуж...